T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Karataş Ortaokulu

Haberler

May

 Beden Eğitimi Öğretmeni Caner YAZICI tarafından organize edilen etkinlikte 7.ve 8. Sınıf öğrencileri 12 km´lik Eymir Gölü Bisiklet Parkurunda bisiklet sürerek, doğayla içiçe olmanın keyfini doyasıya yaşadılar.

May

May

     Kutlama törenine öğretmenler,öğrenciler ve veliler katıldı. Okul Müdürü Hüseyin ÖZKAN´ın yaptığı konuşmadan sonra, öğrenciler oratoryo etkinliğini gerçekleştirdi. Zeybek oyunu ile devam eden törenimizde, kız öğrencilerimizin hazırladığı dans gösterisi sergilendi . Futbol ve yakartop turnuvasında dereceye giren öğrencilere madalya töreni düzenlendi. Törenin sonunda sene boyunca okulumuz öğretmenlerinin öğrencilerimizle birlikte yaptığı çalışmalar,etkinlikler, geziler sınıflarımızda sergilendi.

May

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 8. sınıflar mezuniyet törenimizi velilerimizin de katılımıyla gerçekleştirdik. 

May

ATO ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen Çanakkale Gezisine 7. ve 8. sınıflardan 14 öğrencimiz katıldı. Tarihimizin yazıldığı, toprağının şehitlerimizin kanlarıyla sulandığı Çanakkale´de öğrencilerimiz şehitlikleri, tabyaları, siperleri, Conkbayırını, Anafartalar Ovasını, Şehitler Abidesini ziyaret ederek, Milli ve Manevi duyguları yoğun olarak yaşadılar. 

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladık. Konuşmalar,şiirler, yarışmalar,animatörler, masal kahramanları, yüz boyama etkinlikleri, balon şişirme etkinliği,  hediyeler ve ikramlarıyla,öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz,velilerimiz ve misafirlerimizin katılımıyla hafızalara kazınan ,unutulmayacak bir töreni hep birlikte kutladık.  İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği  Yönetim Kurulunun´da katılım sağlayıp, desteklediği kutlama töreni büyük bir ilgi ve heyecanla izlendi.

Nis

Çankaya Belediyesi Çocuk Teknoloji Evi´ni ziyaret ettik. Ortaokul 5.6.7. sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinliğimizde, öğrencilerimize  " Robotlama ,Algoritma ve Kodlama" alanlarıyla ilgili alanında uzmanlaşmış eğitmenler tarafından teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. 

Mrt

MEB ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile yürütülen " Merkezim Her Yerde " projesi kapsamında Bahçelievler Buz Pateni Sarayında  5.6.7. sınıf öğrencileri ile Buz Pateni etkinliğine katıldık. 

Mrt

Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 8. sınıf öğrencilerimiz tarafından Rehberlik ve Kariyer Planlama Dersi kapsamında gezi düzenlendi. LGS öncesinde öğrencilerimizin tercihleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığımız ziyaret verimli geçti . Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Kas

Okulumuz...

Kas

Öğrencilerimizin katkılarıyla okulumuzda öğretmenler gününü coşkuyla kutladık...

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını düzenlenen etkinliklerle kutladık. İlkokul Ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı velilerimizin de katıldığı törende şiirler okundu, tiyatral gösteriler ve oratoryo sergilendi

May

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Proje Şenliği büyük bir coşkuyla davetlilerimizin, velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Nis